Tasarımcılar kendi ustalarıdır

Yetenekli bir tasarımcının neler yapabileceği olağanüstü. Tasarım söz konusu olduğunda, herkes belirli bir görüntüyü akılda tutar, ancak herkes bu şeyleri gerçek görüntülere aktaramaz. İşte sanatçıların katkısı geliyor. Özel bir tasarım çok daha karmaşıktır, çünkü nihai sonuç, tüm çalışma tasarımcı tarafından yapsa bile, her şeyden önce müşteriyi tatmin etmelidir. Tasarımların derecelendirildiğine ve tasarımcıların “kişisel sanatçıları” gibi bazı müşteriler tarafından değerlendirildiğine inanıyorum. Bazen sadece… ”Bunu değiştirmenizi ve oraya eklemeni istiyorum… ve eğer olacağını seversem, size ödeyeceğim” ve bu değişikliklerin biraz saygıyla gelebileceğini düşünmüyorlar tasarımcı için. Özel tasarımlar söz konusu olduğunda, kaç kavramın sunulması gerektiği, kaç revizyon gerektiği, ne kadar araştırmaya ihtiyaç duyulduğu, işletmenin büyüklüğü vb. Özel bir tasarımın maliyetinin ne kadar maliyeti olacağını bulmanın en iyi yolu, tasarımcıdan kendilerine bir teklif almaktır. Diğer tüm profesyonel hizmetler gibi bir kimlik geliştirmek zaman ve uzmanlık gerektirir. O zaman ve bilginin yeterince değerli olması gerekiyor. Bir müşteri tasarımcının beklentilerine yakın bir şey yaratmasını gerektirdiğinde, tasarımcı gerçek bir zorlukla karşı karşıya. Tasarımcı müşterinin memnun olduğu bir görüntü oluşturursa, memnuniyet her iki parçadan gelir.
İnsanlar iyi bir tasarımın ne kadar önemli olduğunu ve işleri veya projeleri için ne kadar değerli olduğunu anlamıyorlar. Birçok yarışma sitesinde, örneğin, ortaya çıkan tasarımların her zaman beklediğiniz tasarımların olmadığını gördüm. Bazı nedenlerden dolayı, tasarımlar müşterinin beklentisine ulaşamaz çünkü çaba için ödeme yapmaz ve elbette, sunulan fiyat bile garanti edilmediğinde, sadece boşuna çalıştığınız hissine sahip olabilirsiniz veya, Diyelim ki tasarımda deneyimliyor. Size tam olarak profesyonel görünmeyen bazı özel tişört tasarımları örnekleri göstereyim. Eğer yazdıracak ve hatta giyecekseniz, en azından iyi görünümlü ve isteklerinize uygun hale getirmelisiniz.
T-Shirtson Diğer tarafta, profesyonel tasarımcılar araştırma, çizim, kavramsallaştırma ve yansımayı içeren gerçek bir tasarım sürecine sahiptir ve bu yüzden çalışmalarını yansıtan bir ödül talep ederler. İşte bazı örnekler ve şimdi daha önce konuştuğumlarla karşılaştırma yapabilirsiniz.
Vektör-Artdark Graphicst-Shirti’ Bir tasarımcının çalışmasının şu anda olduğu için çok daha fazla değer verilmesi gerektiğini söylemeye çalışıyor, tasarımcılar müşterinin emrinde değiller, çok daha yaratıcı ve bunun ötesinde, daha fazla düşünceyi aktarabiliyor. ve sanal görüntüler gerçek olanlara. Yani, bir tasarımcıysanız ve yetenek sahibi olduğunuzu biliyorsanız, iyi bir işe devam edin, ancak müşterilerin sizi yetersizleştirmesine izin vermeyin. Bir tasarımcının çalışmasının ne kadar değerli olduğunu tahmin etmek istemci değil, müşterinin çalışmalarının neden bu kadar değerli olduğunu anlamasını sağlamak tasarımcıya kalmış.

0/5 (0 yorum)

Posted in: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *