Tipografi Haberleri: Yarışmalar ve Festivaller

Tipografi Haberleri
Tipografik tasarımlara takıntılı olduğumuz bir zaman vardı. Bu çok fazla değişmedi, ancak sizi bir süre ayırmayı ve çeşitlendirmeyi seçtik. Şimdi, tipografi hakkında tekrar konuşmak için birkaç iyi nedenimiz var.
Bu niş son yıllarda çok şey geliştirdi. Dolayısıyla, konferanslar, yarışmalar veya atölyeler bunun doğal bir sonucudur. Dolayısıyla, düşünmeniz için böyle iki olay.
Istype, seminerler ve atölyeler aracılığıyla tipografi merkezi sahnesini koyan yıllık bir etkinliktir. Öğrenciler, profesyoneller ve tip üretim amatörleri için idealdir. Etkinlik tarih, hat, teknoloji, matematik, programlama, çizim ve sanatı benimser.
Uluslararası toplantı 9-11 Haziran arasında İstanbul Türkiye’de gerçekleşecek. Bu yılın teması, tipografi tarihi boyunca uygulama ve teori arasındaki etkileşimi analiz etmeyi amaçlayan “varyasyon” dir. Katılmak için 16 seminer ve 3 atölye var.

Diğer haberler, Moskova Uluslararası Tipografi Festivali Typomania’da 2017 Typomania Video Yarışması ile ilgilidir. Bu, tüm tipografik tasarımcıları video materyallerini, bireyler veya grup olarak, yaş kısıtlaması olmadan göndermeye çağıran uluslararası bir festivaldir. Film başlıkları, kartografi, animasyonlu poster ve daha fazlası gibi kategoriler var. Birçoğu dikkat çekici olan, son tarih 1 Mayıs 2017, materyal hikaye çizgisine, yazı tipine dikkat ve performans kalitesine göre değerlendirilecek.

0/5 (0 yorum)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *