Hızlı moda tüketimini azaltmak için en moda 90’ların görünümünü

elde etmek için zorlayıcı öneriler ve püf noktaları, ikinci el kıyafetler için alışveriş, yani Thrifting, günümüzde çok daha fazla ilgileniyor. Sadece benzersiz, daha ucuz ve bir tür gardırop parçası elde edemeyiz, en önemli şey de çarpıtma da çevre dostudur.

Şimdi, çok daha fazla ve çok daha yüksek meraklısı olduğu düşünüldüğünde, ‘rakipleriniz’ de artıyorsa şaşırmayın.

Tutucu nedir?

Thrifting, genel olarak piyasadan daha düşük fiyata sahip ikinci el mal satın almak için bir faaliyettir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu alışveriş trendi çeşitli çevrelerden çok sayıda insan tarafından hayran kalıyor. Erkeklerden, kadınlardan, yetişkinlerden gençlere başlayarak. Bahsetmemek gerekirse, seçimler yüzlerce kişiye ulaşabilir ve özellikle 90’ların kıyafetleriyle modaya uygun görünmek isteyenler için uygundur.

En iyi anlaşma nasıl elde edilir?

Tutma için yeniyseniz, sizin için göz korkutucu görünebilir. Tasarruflu alışveriş oyunları oynarken akılda tutulması gereken bazı öneriler ve püf noktaları var. Bu ipuçlarını takip ederseniz, başarılı bir fırlatıcı olacaksınız. Çok para biriktirecek ve dolabınız için muhteşem kıyafetler bulacaksınız.

Konum Araştırması

Yapmanız gereken ilk şey yeri araştırmaktır. İyi, güvenilir ve iyi şeyler sunan tasarruf yerlerini araştırmayı deneyin, böylece hayal kırıklığına uğramayacaksınız. İnternete göz atabilir veya arkadaşlar veya akrabalar isteyebilirsiniz. Eğer yeri zaten biliyorsanız, zorlu süreci daha pürüzsüz hale getirmek için ziyaret etmek için en uygun zamanı belirleyebilirsiniz!

Ne aradığınıza odaklanın

Tutulmadan geçeceğiniz çok fazla kıyafet olduğundan, her zaman kıyafetlerin kalitesini iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Malzemenin, rengin, dikişin kalitesine iyi bakın ve ayrıca öğedeki lekeler veya delikler gibi kusurları kontrol edin. Aramanızı aradığınız vintage modelle odaklayın, bazı vintage bluz, yüksek waisted denim pantolon veya klasik elbiseye bakmaya çalışın.

Ayrıca bakınız

Moda, hediye, mücevher
Sevdikleriniz için ideal romantik hediye olan hassas halka koleksiyonları

Akıllı pazarlık

Tutulmanın bir başka avantajı da pazarlık yapabilmemizdir. Malların fiyatları tipik olarak daha düşükse, ancak yine de pazarlık yapabilirsiniz. Dahası, daha önce tartışıldığı gibi, mallarda bazı kusurlar varsa, bunları fiyatı pazarlık etmek için gerçekten bir bahane olarak kullanabilirsiniz.

Rahat kıyafetler giyin

Bu, heyecanlanırken giydiğiniz kıyafet için gereklidir. Yine, zorlamak hazine avı gibidir, bu yüzden iyi şeyler elde etmek için ekstra enerji, zaman ve titizlik gerektirir. Bu nedenle, hareket etmek için rahat kıyafetler giymeniz çok önemlidir. Nereden alışveriş yaptığınıza bağlı olarak, bazı tasarruf mağazalarının uygun odaları yoktur ve çok sayıda tasarruf mağazası geri ödeme veya borsalar vermediğinden, uyduğundan emin olmadan hiçbir şey satın almanızı önermiyoruz. Bunun etrafında çalışmak için, mağazanın ortasında değişme anlamına gelse bile, işleri mümkün olduğunca kolay hale getirmek için takılmış bir tank üstü ve motorcu şortu veya tozluk giyin. Takım odalarına sahip bir tasarruf mağazası için, bu aynı zamanda hızlı ve verimli bir değişiklik sağlar.

Onları en iyi şekilde temizleyin

Bu tasarruflu kıyafetler için alışveriş yapmayı başardığınızı varsayın. Malların ikinci el ve kirli olabileceği düşünüldüğünde, iyi olan şey onları bir gecede antiseptik bir sıvıya batırmaktır, böylece tüm bakteriler ve kirler gider.

90’ların tarzı hakkında daha fazla ilham

Getty: Melodie Jeng

Getty: Daniel Zuchnik

Getty: Donell Woodson

Posted in: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *